Audi A1 Citycarver Resmen Ortaya Çıktı !

Alman otomobil üreticisi Audi geçtiğimiz günlerde Q3 Sportback ve SQ7 TDI modellerini resmen tanıtmıştı. İki yeni aracıyla otomobil dünyasının gündemine bir anda oturan Audi yeni bir bomba daha patlattı. Bir süredir hakkında dedikodular dönen giriş seviyesi crossover Audi Audi A1 Citycarver resmen ortaya çıktı.

İşte yeni araçla ilgili detaylar…

Karşınızda gördüğünüz araca A1 Allroad dememek için kendimizi zor tutuyoruz. Fakat Audi, bu küçük crossover’ının ismini A1 Citycarver olarak tanımlıyor. A1 ailesinin “en çok değişime uğrayan” modeli olan bu özel araç “şehir içinde, dışında, hatta arazide bile” sizi yalnız bırakmayacak.

A1 Sportback’i baz alarak üretilen yüksek sürüşlü model 4.04 metrelik bir uzunluğa sahip. Yaklaşık 35 mm yükselen süspansiyonları aracın yerden yüksekliğinin artmasına olanak sağlamış. Standart modellere göre çok daha büyük jantlara sahip olan araç, 18 inç jant seçeneği de sunuyor.

Dışarısında alışılagelmiş arazi aracı tasarımını gördüğümüz model alüminyum koruma panellerine, geniş çamurluklara ve yan marşpiyellere sahip. Audi’nin klasikleşmiş ızgarasını kullanan araç “Q” ailesine gönderme yapmayı ihmal etmiyor. Audi, A1 Citycarver için 9 farklı renkten oluşan bir palet sunacak.

 

 

Kabinin içerisinde ise A1’in yeni kabininde bulunan çoğu parça kendisine yer buluyor. Süslemeli hava kanallarından, orta konsola kadar her şey aracın dış kısmında bulunan renkler ile tamamlanmış.

Araç; basic, advanced, design selection ve S-Line adındaki 4 donanım seçeneği ile satışa çıkacak.

Audi şimdilik yeni modelin güç ünitesi hakkındaki detayları paylaşmadı. Öte yandan aracın A1 Sportback ile aynı platformu kullanıyor olması Citycarver’ın kaputunun altında 200 beygir gücündeki 1.5 litrelik 4 silindirli turbo motora sahip olacağı anlamına geliyor olabilir.

Standart A1 için kullanılan 95 beygir gücündeki 3 silindirli ünite de giriş seviyesi crossover için ideal bir aday olabilir.

 

Tags:

Bir cevap yazın

Call Now ButtonŞİMDİ ARA